Бруківка з гірським характером

Тротуарна плитка або фігурні елементи мощення (ФЕМ) від ТОВ «Унібрук»

Різноманіття форм і широкий спектр кольорів бруківки дають підґрунтя для творчого підходу при облаштуванні тротуарів, алей парків, дворів і доріжок житлової забудови, стоянок автомобілів, зупинок громадського транспорту. Сучасна технологія виробництва дозволяє відтворювати в бетонній бруківці різноманітну фактуру природного каменю. Висока довговічність продукції забезпечується сукупністю використання сучасного німецького обладнання, високоякісних матеріалів та контролем на кожній ланці виробництва. Метод напівсухого вібропресування, який застосовується при виробництві тротуарної плитки та бордюрів, забезпечує підвищену морозостійкість та високу водонепроникність.

Початковим критерієм вибору тротуарної плитки є дизайн та проект благоустрою території.

Вибір плитки визначається за видом дорожньої поверхні, зовнішнім виглядом, переважаючим видом транспорту, способом відводу осадових і талих вод.

Продукція висотою 45 мм – призначена для облаштування пішохідних та велосипедних доріжок (де виключена можливість заїзду автотранспортом)

Продукція висотою 60 мм – призначена для влаштування покриттів з можливістю заїзду легкового автотранспорту, при відповідному розрахунку і ущільненню основи (наприклад: тротуари, автостоянки, майданчики, площі, паркові доріжки).

Продукція висотою 80 мм – призначена для влаштування покриттів з інтенсивним рухом легкого і важкого транспорту з великим навантаженням при відповідному розрахунку і ущільненню основи (наприклад: дороги та автомагістралі, автобусні зупинки та станції, автозаправні станції та регулярні стоянки вантажного транспорту). В таких покриттях повинна застосовуватися плитка, яка б забезпечувала зчеплення між окремими каменями, що протистоїть впливу горизонтальних зсувних зусиль від гальмівних навантажень автотранспорту ( типу «Подвійна Т»).

У випадку, якщо пошкодження елементів покриття виникло внаслідок перевищення допустимого навантаження для конкретної висоти плитки, підприємство-виробник відповідальності не несе.

Рекомендації по влаштуванню основи під тротуарну плитку.

Запорукою якісного влаштування поверхні тротуарною плиткою є формування надійної основи між попередньо вирівняним та ущільненим ґрунтом і безпосередньо тротуарною плиткою. Підготовка основи для влаштування тротуарного або дорожнього покриття легкого та важкого транспорту здійснюється відповідно до вимог ДБН А.3.1-5:2016, ДБН В.2.3-4:2015, ДБНВ.1.3-2:2010.

 

Висоли – результат природного хімічного процесу, що проходить у будь-яких бетонних виробах, виготовлених на основі цементу. Висоли виглядають як дрібні сольові кристали (білі плями) на поверхнях. Поява висолів не впливає на техніко-міцнісні характеристики виробів.

На протязі 28 діб відбувається процес набору проектної міцності бетону. Неорганічні солі, які присутні в цементу і піску, мігрують на поверхню виробу. Саме в цей час і виступають висоли. По мірі закупорки порів - висолоутворення припиняється.

Висоли – явище тимчасове. На плитці, яка експлуатується інтенсивно, цей наліт сходить швидше.

ТзОВ «Унібрук» докладає максимум зусиль для зменшення висолоутворення на поверхні виробів ще на етапі виробництва – застосування хімічних добавок – гідрофобізаторів, що сприяють підвищенню щільності і зниженню водопоглинання бетону.

Практичні заходи для мінімізації висолів на готових виробах такі:

  • після доставки продукції на об'єкт зробіть на пакувальній плівці великі надрізи або взагалі зніміть її, щоб таким чином забезпечити провітрювання продукції;
  • плитку, яку Ви придбали, укладайте, по можливості, відразу;
  • якщо укладена плитка знаходиться на відкритому просторі, то можна взагалі нічого не робити, під дією атмосферних впливів (дощ, сніг, вітер) висоли пройдуть самі собою.